Dla klientów indywidualnych
Nowy cennik za usługi odzysku i unieszkodliwiania odpadów innych niż niebezpieczne oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny
Cennik dostępny pod tym linkiem: https://ekoskladsluzewo.pl/files/cennik-ekosklad-2022-01.07.22.pdf
Cennik obowiązujący do 30 czerwca 2022 r. https://ekoskladsluzewo.pl/files/cennik-od-1.05.22.pdf
Cennik obowiązujący do 30 kwietnia 2022 r. http://ekoskladsluzewo.pl/files/cennik-ekosklad-2021.pdf
Cennik obowiązujący do 30 kwietnia 2021 r.: http://ekoskladsluzewo.pl/files/cennik-ekosklad-2020.pdf
Nowe zasady segregowania odpadów
1 lipca 2017 roku weszły w życie przepisy, które w wielu gminach zrewolucjonizują sposób segregowania odpadów a także sposób działania firm komunalnych.
Rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz. U. z 2017 r. poz. 19) przewiduje ujednolicenie ilości odbieranych od mieszkańców frakcji oraz sposobu ich odbioru. W gminach obowiązkowa będzie zbiórka odpadów do co najmniej czterech różnych pojemników w określonym przez resort kolorze.
Do niebieskich pojemników trafi papier,
do zielonych – szkło, do żółtych – metal i tworzywa sztuczne, do brązowych – bioodpady
Obecnie niektóre gminy prowadzą segregację tylko w podziale na dwie –suche/mokre odpady, w 25 gminach w ogóle nie ma selektywnej zbiórki odpadów, kolory pojemników również różnią się często między regionami.
Konieczność wprowadzenia nowego Rozporządzenia Ministra Środowiska w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów wynika przede wszystkim z niskiego poziomu recyklingu i przygotowania do ponownego użycia czterech frakcji odpadów komunalnych.
Do 31 grudnia 2020 r. Polska musi osiągnąć współczynnik 50% recyklingu, w tej chwili stanowi on zaledwie 18%
Rozporządzenie przewiduje okres przejściowy wprowadzenia nowych zasad. Obowiązuje on tam, gdzie wcześniej podpisane umowy na odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zostały zawarte na okres dłuższy niż do 1 lipca. W takich przypadkach umowy te obowiązują na starych zasadach do czasu wygaśnięcia umowy, ale nie dłużej niż do 30 czerwca 2021r.
Przepisy przejściowe odnoszą się także do gmin, które zapewniły zgodną z rozporządzeniem liczbę pojemników, ale nie są one w odpowiednim kolorze i nie posiadają odpowiedniego napisu. Okres przejściowy pozwala na dostosowanie pojemników do oznaczenia napisem zgodnym z rozporządzeniem w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie rozporządzenia oraz dostosowanie lub zastąpienie pojemników niespełniających wymagań w zakresie koloru w terminie 5 lat od dnia wejścia w życie rozporządzenia.
OFERTA:
OFERUJEMY:
- Podstawienie i opróżnianie kontenerów na gruz, liście i odpady wielkogabarytowe.
- Odbiór zużytego sprzętu elektronicznego.
- Odbiór i transport nieczystości płynnych.
- Sprzedaż pojemników używanych: 120l - 110,00 zł brutto, 240l - 130,00 zł brutto i 1100l - 700,0 zł brutto
Wszystkie usługi realizujemy na zasadzie umów lub zleceń.
Każdy klient otrzymuje niezbędne dokumenty świadczące o przyjęciu od Klienta obowiązku gospodarowania odpadami i fakturę VAT.
Harmonogramy w poszczególnych gminach
UWAGA! NOWY HARMONOGRAM NA 2024 R.
- Właściciele nieruchomości zobowiązani są udostępnić pojemniki lub worki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych w dniu odbioru tych odpadów nie później niż o godz. 7.00 w dniu ich odbioru.
- W dniu odbioru odpadów pojemniki lub worki muszą być udostępnione dla odbierającego odpady poprzez wystawienie pojemnika lub worka przed wejściem na teren nieruchomości (do drogi publicznej), w miejscu umożliwiającym swobodny dojazd do nich. Ewentualne zwolnienie z konieczności wystawienia pojemników lub worków przed wejściem na teren nieruchomości dotyczy tych właścicieli nieruchomości, na których znajduje się altana śmietnikowa z wejściem zlokalizowanym bezpośrednio z drogi publicznej, bez konieczności wchodzenia odbierającego odpady na teren nieruchomości.
Zasady segregacji odpadów - kwalifikowania ich do danego rodzaju odpadów:
- papier - opakowania z papieru, karton, tektura (także falista), ulotki, katalogi, gazety i czasopisma, prospekty, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, torby i worki papierowe, papier pakowy;
- metale i tworzywa sztuczne - opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach, nakrętki plastikowe, opakowania po środkach czystości (np. proszek do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów itp.), plastikowe opakowania po produktach spożywczych, plastikowe torby, worki, reklamówki, zafoliowany papier, puste opakowania po lekach i zużytych artykułach medycznych, opakowania po chemii gospodarczej aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folia aluminiowa i metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych np. zabawki metalowe, narzędzia;
- szkło – opakowania ze szkła, czyli butelki i słoiki po napojach i żywności (w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych), szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców), puste opakowania szklane po lekach;
- odpady ulegające biodegradacji – skoszona trawa, liście, warzywa, chwasty, kwiaty z ewentualną pozostałością ziemi kwiatowej, odpady kuchenne, trociny, kora drzew;
- pozostałe odpady komunalne - ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, pieluchy jednorazowe, inne środki higieny osobistej, gąbki, guma (z wyjątkiem opon), zużyte worki do odkurzaczy, opakowania drewniane mieszczące się w pojemniku, kości zwierząt i pozostałości po domowych zwierzętach (np. psach, kotach, ptakach ozdobnych, gryzoniach), ceramika stołowa, potłuczone lustra, doniczki, kryształy, porcelana, szklanki, długopisy, pisaki, płyty CD, zdjęcia, papier termiczny, szczotki, świeczki, styropian niebudowlany (wyłącznie będący zabezpieczeniem przy zakupie sprzętu AGD), popiół.
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( P S Z O K ) czynny od poniedziałku do piątku przy ulicy Polnej 87, 87-710 Służewo w godzinach 7.00 – 15.00 oraz w soboty w godzinach 9.00 – 13.00, punkt ten jest przystosowany do bezpłatnego odbioru następujących odpadów komunalnych: przeterminowane leki; baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i odpady wielkogabarytowe; opony od pojazdów osobowych, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac niewymagających pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót; chemikalia; zużyte opony; tekstylia i odzie
Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w miesiącach
Styczeń- Czerwiec 2024
Odpady biodegradowalne
Miejscowość – trasa przejazdu |
Data odbioru odpadów |
Rodzaj odpadów |
Raciążek: Aleja 700-lecia, Podgórna, Glinki, Spokojna, Przedmiejska, Klonowa, Wierzbowa, Lipowa, Jesionowa, Dębowa, Akacjowa, Leśna, Wiśniowa, Sadowa, Złota, Ogrodowa, Polna, Czereśniowa, Pole, Szkolna, |
2,15 i 29 styczeń 12 i 26 luty 11 i 25 marzec 8 i 22 kwiecień 6 i 20 maj 3 i 17 czerwiec |
biodegradowalne |
Raciążek: Paśniki, Brzozowa, Wiatraczana, Zamkowa, Cicha, Nadgórna, Wysoka, Rynkowa, Winniczna, Kwiatowa, Okrężna |
3,16 i 30 styczeń 13 i 27 luty 12 i 26 marzec 9 i 23 kwiecień 7 i 21 maj 4 i 18 czerwiec |
biodegradowalne |
Podole, Siarzewo |
4, 17 i 31 styczeń 14 i 28 luty 13 i 27 marzec 10 i 24 kwiecień 8 i 22 maj 5 i 19 czerwiec |
biodegradowalne |
Dąbrówka, Niestuszewo, Podzamcze, Turzynek, Turzno |
5 i 18 styczeń 1, 15 i 29 luty 14 i 28 marzec 11 i 25 kwiecień 9 i 23 maj 6 i 20 czerwiec |
biodegradowalne |
Odpady pozostałe
Miejscowość – trasa przejazdu |
Data odbioru odpadów |
Rodzaj odpadów |
Raciążek: Aleja 700-lecia, Podgórna, Glinki, Spokojna, Przedmiejska, Klonowa, Wierzbowa, Lipowa, Jesionowa, Dębowa, Akacjowa, Leśna, Wiśniowa, Sadowa, Złota, Ogrodowa, Polna, Czereśniowa, Pole, Szkolna, |
2,15 i 29 styczeń 12 i 26 luty 11 i 25 marzec 8 i 22 kwiecień 6 i 20 maj 3 i 17 czerwiec |
pozostałe |
Raciążek: Paśniki, Brzozowa, Wiatraczana, Zamkowa, Cicha, Nadgórna, Wysoka, Rynkowa, Winniczna, Kwiatowa, Okrężna |
3,16 i 30 styczeń 13 i 27 luty 12 i 26 marzec 9 i 23 kwiecień 7 i 21 maj 4 i 18 czerwiec |
pozostałe |
Podole, Siarzewo |
4, 17 i 31 styczeń 14 i 28 luty 13 i 27 marzec 10 i 24 kwiecień 8 i 22 maj 5 i 19 czerwiec |
pozostałe |
Dąbrówka, Niestuszewo, Podzamcze, Turzynek, Turzno |
5 i 18 styczeń 1, 15 i 29 luty 14 i 28 marzec 11 i 25 kwiecień 9 i 23 maj 6 i 20 czerwiec |
pozostałe |
Papier i szkło
Miejscowość – trasa przejazdu |
Data odbioru odpadów |
Rodzaj odpadów |
Raciążek: Aleja 700-lecia, Paśniki, Podgórna, Glinki, Spokojna, Przedmiejska, Klonowa, Wierzbowa, Lipowa, Jesionowa, Dębowa, Akacjowa, Leśna, Wiśniowa, Sadowa, Złota, Ogrodowa, Polna, Czereśniowa, Pole, Szkolna, |
24 styczeń 9 luty 15 marzec 5 kwiecień 24 maj |
Papier i szkło |
Raciążek: Brzozowa, Wiatraczana, Zamkowa, Cicha, Nadgórna, Wysoka, Rynkowa, Winniczna, Kwiatowa, Okrężna Podzamcze, Turzynek, Turzno |
25 styczeń 19 luty 18 marzec 12 kwiecień 29 maj 14 czerwiec |
Papier i szkło |
Podole, Siarzewo, Dąbrówka, Niestuszewo |
26 styczeń 22 luty 19 marzec 18 kwiecień 31 maj 21 czerwiec |
Papier i szkło |
Tworzywa sztuczne i metal
Miejscowość – trasa przejazdu |
Data odbioru odpadów |
Rodzaj odpadów |
Raciążek: Aleja 700-lecia, Paśniki, Podgórna, Glinki, Spokojna, Przedmiejska, Klonowa, Wierzbowa, Lipowa, Jesionowa, Dębowa, Akacjowa, Leśna, Wiśniowa, Sadowa, Złota, Ogrodowa, Polna, Czereśniowa, Pole, Szkolna, |
11 styczeń 2 luty 1 marzec 2 kwiecień 10 maj 7 czerwiec |
Tworzywa sztuczne i metal |
Raciążek: Brzozowa, Wiatraczana, Zamkowa, Cicha, Nadgórna, Wysoka, Rynkowa, Winniczna, Kwiatowa, Okrężna Podzamcze, Turzynek, Turzno |
12 styczeń 5 luty 4 marzec 3 kwiecień 16 maj 11 czerwiec |
Tworzywa sztuczne i metal |
Podole, Siarzewo, Dąbrówka, Niestuszewo |
19 styczeń 6 luty 5 marzec 4 kwiecień 17 maj 12 czerwiec |
Tworzywa sztuczne i metal |
Sporządził: Jakub Bobiński
UWAGA! NOWY HARMONOGRAM NA 2024 R.
Informacja dotycząca „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Koneck”.
W związku z wejściem w życie nowego „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Koneck” z dniem 22 grudnia 2022 r. wprowadzono precyzyjne zasady gromadzenia, segregacji oraz przekazywania do odbioru odpadów komunalnych. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym Państwa regulaminem celem uniknięcia w przyszłości nieporozumień związanych z powyższymi zasadami.
Ważniejsze informacje dotyczące zasad przekazywania do odbioru odpadów komunalnych:
- w dniu odbioru odpadów pojemniki lub worki muszą być udostępnione dla odbierającego odpady poprzez wystawienie pojemnika lub worka przed wejściem na teren nieruchomości (do drogi publicznej), w miejscu umożliwiającym swobodny dojazd do nich. Ewentualne zwolnienie z konieczności wystawienia pojemników lub worków przed wejściem na teren nieruchomości dotyczy tych właścicieli nieruchomości, na których znajduje się altana śmietnikowa z wejściem zlokalizowanym bezpośrednio z drogi publicznej, bez konieczności wchodzenia odbierającego odpady na teren nieruchomości.
- odpady należy przekazywać do odbioru w workach lub pojemnikach w odpowiednim obowiązującym kolorze: papier (kolor niebieski), metale i tworzywa sztuczne (żółty), szkło (zielony), bioodpady (brązowy). Tylko odpady prawidłowo posegregowane i spakowane do prawidłowych kolorem worków/pojemników będą odbierane. Można wystawić do odbioru odpady w workach/pojemnikach innego koloru pod warunkiem wyraźnego, czytelnego opisania worków/pojemników rodzajem zgromadzonych w nich odpadów.
- prosimy, aby pojemniki lub worki z przeznaczonym do odbioru odpadem komunalnym były wystawione do odbioru nie później niż do godz. 6.00. Pojemniki/worki wystawione później mogą być nieodebrane, jeżeli odbiór w danej nieruchomości nastąpił przed ich wystawieniem
- właściciele nieruchomości otrzymają worki na odpady nieodpłatanie (dotyczy worków na odpady szkła, papieru, tworzyw sztucznych i metali oraz odpadów biodegradowalnych) na zasadzie: ile właściciel nieruchomości wystawił danego koloru worków z odpadami w dniu wywozu tyle otrzyma danego koloru worków pustych, jednak nie więcej niż siedem sztuk worków danego koloru. Jeżeli właściciel nieruchomości wystawił odpady w workach o minimalnej pojemności w zamian otrzyma worki w ilości odpowiadającej pojemności workom z przekazanymi odpadami.
Zasady segregacji odpadów - kwalifikowania ich do danego rodzaju odpadów:
- papier - opakowania z papieru, karton, tektura (także falista), ulotki, katalogi, gazety i czasopisma, prospekty, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, torby i worki papierowe, papier pakowy;
- metale i tworzywa sztuczne - opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach, nakrętki plastikowe, opakowania po środkach czystości (np. proszek do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów itp.), plastikowe opakowania po produktach spożywczych, plastikowe torby, worki, reklamówki, zafoliowany papier, puste opakowania po lekach i zużytych artykułach medycznych, opakowania po chemii gospodarczej aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folia aluminiowa i metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych np. zabawki metalowe, narzędzia;
- szkło – opakowania ze szkła, czyli butelki i słoiki po napojach i żywności (w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych), szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców), puste opakowania szklane po lekach;
- odpady ulegające biodegradacji – skoszona trawa, liście, warzywa, chwasty, kwiaty z ewentualną pozostałością ziemi kwiatowej, odpady kuchenne, trociny, kora drzew;
- pozostałe odpady komunalne - ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, pieluchy jednorazowe, inne środki higieny osobistej, gąbki, guma (z wyjątkiem opon), zużyte worki do odkurzaczy, opakowania drewniane mieszczące się w pojemniku, kości zwierząt i pozostałości po domowych zwierzętach (np. psach, kotach, ptakach ozdobnych, gryzoniach), ceramika stołowa, potłuczone lustra, doniczki, kryształy, porcelana, szklanki, długopisy, pisaki, płyty CD, zdjęcia, papier termiczny, szczotki, świeczki, styropian niebudowlany (wyłącznie będący zabezpieczeniem przy zakupie sprzętu AGD).
- Popiół
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( P S Z O K ) czynny od poniedziałku do piątku przy ulicy Polnej 87, 87-710 Służewo w godzinach 7.00 – 15.00 oraz w soboty w godzinach 9.00 – 13.00, punkt ten jest przystosowany do bezpłatnego odbioru następujących odpadów komunalnych: (poza wymienionymi w punktach 1-6) przeterminowane leki; baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i odpady wielkogabarytowe; opony od pojazdów osobowych, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac niewymagających pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót; chemikalia; zużyte opony; tekstylia i odzieży
Harmonogram wywozu odpadów komunalnych w miesiącach
Styczeń - Czerwiec 2024
Odpady biodegradowalne
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
8 i 22 stycznia 5 i 19 lutego 4 i 18 marca 2,15 i 29 kwietnia 13 i 27 maja 10 i 24 czerwca |
Koneck, Zapustek, Wincentowo, Opalanka |
Biodegradowalne i Pozostałe |
9 i 23 stycznia 6 i 20 lutego 5 i 19 marca 3, 16 i 29 kwietnia 14 i 28 maja 11 i 25 czerwca |
Straszewo, Kolonia Straszewska, Rybno, Chromowola |
Biodegradowalne i Pozostałe |
10 i 24 stycznia 7 i 21 lutego 6 i 20 marca 4, 17 i 30 kwietnia 15 i 29 maja 12 i 26 czerwca |
Jeziorno, Młynek, Kruszynek, Brzeźno, Ossówka, Romanowo, Kruszynek Kolonia |
Biodegradowalne i Pozostałe |
11 i 25 stycznia 8 i 22 lutego 7 i 21 marca 5, 18 i 30 kwietnia 16 i 31 maja 13 i 27 czerwca |
Zazdromin, Kamieniec, Kajetanowo, Żołnowo, Pomiany, Święte, Spoczynek |
Biodegradowalne i Pozostałe |
Popiół
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
15 stycznia 14 lutego 13 marca 12 kwietnia 10 maja 7 czerwca |
Koneck, Zapustek, Wincentowo, Opalanka |
popiół |
16 stycznia 15 lutego 14 marca 19 kwietnia 17 maja 14 czerwca |
Straszewo, Kolonia Straszewska, Rybno, Chromowola |
popiół |
17 stycznia 16 lutego 15 marca 22 kwietnia 20 maja 17 czerwca |
Jeziorno, Młynek, Kruszynek, Brzeźno, Ossówka, Romanowo, Kruszynek Kolonia |
popiół |
18 stycznia 23 lutego 22 marca 23 kwietnia 21 maja 18 czerwca |
Zazdromin, Kamieniec, Kajetanowo, Żołnowo, Pomiany, Święte, Spoczynek |
popiół |
Papier i szkło
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
19 stycznia 26 lutego 25 marca 24 kwietnia 22 maja 19 czerwca |
Koneck, Zapustek, Wincentowo, Opalanka |
Papier i szkło |
29 stycznia 27 lutego 26 marca 25 kwietnia 23 maja 20 czerwca |
Straszewo, Kolonia Straszewska, Rybno, Chromowola |
Papier i szkło |
30 stycznia 28 lutego 27 marca 26 kwietnia 24 maja 21 czerwca |
Jeziorno, Młynek, Kruszynek, Brzeźno, Ossówka, Romanowo, Kruszynek Kolonia |
Papier i szkło |
31 stycznia 29 lutego 28 marca 26 kwietnia 24 maja 28 czerwca |
Zazdromin, Kamieniec, Kajetanowo, Żołnowo, Pomiany, Święte, Spoczynek |
Papier i szkło |
Tworzywa sztuczne i metal
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
2 stycznia 1 lutego 1 marca 8 kwietnia 7 maja 3 czerwca |
Koneck, Zapustek, Wincentowo, Opalanka |
Tworzywa sztuczne i metal |
3 stycznia 2 lutego 8 marca 9 kwietnia 8 maja 4 czerwca |
Straszewo, Kolonia Straszewska, Rybno, Chromowola |
Tworzywa sztuczne i metal |
4 stycznia 12 lutego 11 marca 10 kwietnia 9 maja 5 czerwca |
Jeziorno, Młynek, Kruszynek, Brzeźno, Ossówka, Romanowo, Kruszynek Kolonia |
Tworzywa sztuczne i metal |
12 stycznia 13 lutego 12 marca 11 kwietnia 9 maja 6 czerwca |
Zazdromin, Kamieniec, Kajetanowo, Żołnowo, Pomiany, Święte, Spoczynek |
Tworzywa sztuczne i metal |
HARMONOGRAM ZBIÓRKI ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH, SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO Z TERENU GMINY KONECK W RAMACH MOBILNEGO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH
W związku ze zbliżającą się zbiórką odpadów wielkogabarytowych w gminie informujemy mieszkańców, że do tego rodzaju odpadów zalicza się: meble (szafy, szafki, fotele, krzesła, stoły, ławy, łóżka, tapczany, itp.) oraz inne odpady wielkogabarytowe (np. rowery, materace, pierzyny, duże zabawki dziecięce, dywany, wanienki plastikowe, wiadra i miski plastikowe i metalowe itp.).
W dniach odbioru odpadów wielkogabarytowych odbierzemy również sprzęt elektryczny i elektroniczny pod warunkiem, że jest kompletny (nie ma wymontowanych części)
Odpady wielkogabarytowe należy wystawić najwcześniej na 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru przed posesją. Wyłącznie w przypadku braku możliwości wystawienia odpadów przed posesją (np. zagrożenie zastawienia chodnika) odpady mogą stać na terenie posesji, tuż przy bramie/furtce, w taki sposób, aby jednoznacznie wskazywało to na odpady przeznaczone do odbioru, a brama/ furtka w przypadku pozostawienia odpadów na terenie posesji musi być otwarta.
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Godziny odbioru |
11 stycznia |
Jeziorno, Młynek, Kruszynek, Brzeźno, Ossówka, Romanowo, Kruszynek Kolonia |
6:00 – 22:00 |
12 stycznia |
Straszewo, Straszewo Kolonia, Chromowola |
|
19 stycznia |
Opalanka, Kamieniec, Kajetanowo, Żołnowo, Pomiany, Święte, Spoczynek |
|
25 stycznia |
Koneck, Zapustek, Wincentowo, Rybno, Zazdromin |
UWAGA! NOWY HARMONOGRAM NA 2024 R. |
INFORMACJA dotycząca „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Waganiec”.
SZANOWNY MIESZKAŃCU
Od 1 stycznia 2021 r. terenie gminy Waganiec obowiązuje aktualny „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Waganiec”. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym Państwa regulaminem celem uniknięcia w przyszłości nieporozumień związanych z zasadami gromadzenia, segregacji i przekazywania odpadów podmiotowi odbierającemu odpady.
Zgodnie z Regulaminem mieszkańcy zobowiązani są do segregowania odpady na 5 frakcji:
- papier - opakowania z papieru, karton, tektura (także falista), ulotki, katalogi, gazety i czasopisma, prospekty, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, torby i worki papierowe, papier pakowy;
- metale i tworzywa sztuczne - opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach, nakrętki plastikowe, opakowania po środkach czystości (np. proszek do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów itp.), plastikowe opakowania po produktach spożywczych i plastikowe zabawki, plastikowe torby, worki, folie, reklamówki, zafoliowany papier, jednorazowe naczynia z tworzyw, aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folia aluminiowa i metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, puste opakowania po lekach i zużytych artykułach medycznych, opakowania po chemii gospodarczej;
- szkło – butelki i słoiki po napojach i żywności (w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych), szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców), puste opakowania szklane po lekach, stłuczone opakowania szklane;
- odpady ulegające biodegradacji – pocięte gałęzie drzew i krzewów, skoszona trawa, liście, warzywa, chwasty, kwiaty z ewentualną pozostałością ziemi kwiatowej, odpady kuchenne, trociny i korę drzew;
- pozostałe odpady komunalne - ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, pieluchy jednorazowe, inne środki higieny osobistej, guma (z wyjątkiem opon), tkaniny, resztki odzieży, tekstylia, zużyte worki do odkurzaczy, opakowania drewniane mieszczące się w pojemniku, kości zwierząt i pozostałości po domowych zwierzętach (np. psach, kotach, ptakach ozdobnych, gryzoniach), ceramika stołowa, potłuczone lustra, doniczki, kryształy, porcelana, szklanki, długopisy, pisaki, płyty CD, zdjęcia, papier termiczny, szczotki, świeczki, styropian niebudowlany (wyłącznie będący zabezpieczeniem przy zakupie sprzętu AGD), popiół.
- Przekaż odpady w dniach zgodnych z otrzymanym wcześniej harmonogramem.
- Gromadź odpady w workach lub pojemnikach o odpowiednim obowiązującym kolorze: papier (worek niebieski), metale i tworzywa sztuczne (worek żółty), szkło (worek zielony), bioodpady (worek brązowy), pozostałe odpady w tym popiół (worek czarny). Tylko odpady prawidłowo posegregowane i spakowane do prawidłowych kolorem worków/pojemników będą odbierane.
- Możesz wystawić do odbioru odpady w workach/pojemnikach innego koloru pod warunkiem wyraźnego, czytelnego opisania worków/pojemników rodzajem zgromadzonych w nich odpadów np. PAPIER, np. ODPADY POZOSTAŁE, itp.
- Przygotuj do odbioru odpady według powyższych zasad i pozostaw je w dniu odbioru w miejscu widocznym, umożliwiającym ich odbiór bez konieczności wchodzenia pracownika firmy odbierającej na teren posesji. Odpady należy wystawić przed posesję najpóźniej do godziny 6:00. Odpady wystawione w godzinach późniejszych mogą nie zostać odebrane.
- Jeżeli Masz wątpliwości dotyczące sposobu segregacji oraz zasad odbioru odpadów służymy pomocą:
Urząd Gminy Waganiec – tel. 54 283 00 44 wew. 37, 46,
P.U.P. „Ekoskład” Sp. z o.o. w Służewie – tel. 54 282 02 45 wew. 20.
- Mieszkańcy gminy Waganiec od 1 kwietnia 2021 roku mogą instalować i korzystać z darmowej aplikacji „Kiedy śmieci” informującej i przypominającej o odbiorze odpadów komunalnych. Aplikacja dostępna jest na platformie Google Play i AppStore
Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Waganiec
(2024 Styczeń - Czerwiec)
1. Odpady biodegradowalne: (wszystkie miejscowości)
8 i 22 stycznia
5 i 19 lutego
4 i 18 marca
2, 15 i 29 kwietnia
13 i 27 maja
10 i 24 czerwca
2. Odpady pozostałe: (wszystkie miejscowości)
9 i 23 stycznia
6 i 20 lutego
5 i 19 marca
3, 16 i 30 kwietnia
14 i 28 maja
11 i 25 czerwca
3. Odpady zbierane w sposób selektywny:
Poniższe frakcje odpadów zbierane są przez 5 dni roboczych w ciągu danego miesiąca kalendarzowego przy podziale na poszczególne miejscowości Gminy Waganiec:
I DZIEŃ: Plebanka, Szpitalka, Wójtówka, Bertowo, Wólne, Byzie, Włoszyca
Tworzywa sztuczne/metale: 08.01, 02.02, 06.03, 05.04, 10.05, 04.06;
Papier/Szkło: 18.01, 16.02, 20.03, 17.04, 24.05, 21.06;
II DZIEŃ: Konstantynowo, Józefowo, Sierzchowo, Brudnowo,
Tworzywa sztuczne/metale: 09.01, 05.02,07.03, 08.04, 16.05, 13.06;
Papier/Szkło: 19.01, 21.02, 21.03, 18.04, 27.05, 24.06;
III DZIEŃ: Zakrzewo, Niszczewy, Kolonia Święte, Janowo, Śliwkowo, Zosin, Lewin, Zbrachlin
Tworzywa sztuczne/metale: 10.01, 06.02, 08.03,12.04, 17.05, 14.06;
Papier/Szkło: 24.01, 22.02,22.03, 19.04, 28.05, 25.06;
IV DZIEŃ: Waganiec, Nowy Zbrachlin, Przypust,
Tworzywa sztuczne/metale: 11.01, 07.02, 12.03, 15.04, 20.05, 18.06;
Papier/Szkło: 25.01, 23.02, 27.03, 22.04, 29.05, 26.06;
V DZIEŃ: Kaźmierzyn, Ariany, Michalin, Michalinek, Siutkowo, Stary Zbrachlin, Wiktoryn
Tworzywa sztuczne/metale: 12.01, 08.02, 15.03, 16.04, 21.05, 19.06;
Papier/Szkło: 26.01, 26.02, 28.03, 26.04, 31.05, 27.06;
4. Harmonogram odbioru odpadów selektywnych (papier, szkło, metale i tworzywa sztuczne), biodegradowalnych oraz „pozostałych” ze Wspólnot Gm. Waganiec
Dotyczy miejscowości: Waganiec, Zbrachlin, Plebanka, Kaźmierzyn, Ariany, Brudnowo
Odpady selektywne: 12.01, 26.01, 09.02, 23.02, 08.03, 22.03, 12.04, 26.04, 10.05, 24.05, 14.06, 28.06
Odpady biodegradowalne: 8.01, 22.01, 5.02, 19.02, 4.03, 18.03, 2.04, 08.04, 15.04, 22.04, 29.04, 07.05, 13.05, 20.05, 27.05, 03.06, 10.06, 17.06, 24.06,
Odpady pozostałe: 09.01, 23.01, 6.02, 20.02, 5.03, 19.03, 03.04, 08.04, 16.04, 22.04, 30.04, 07.05, 14.05, 20.05, 28.05, 03.06, 11.06, 17.06, 25.06
HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW W RAMACH MOBILNEGO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH Z TERENU GMINY WAGANIEC
W 2024 ROKU – Marzec, Czerwiec
Odpady podlegające odbiorowi w ramach Mobilnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych:
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (kompletny),
- odpady wielkogabarytowe (nie mieszczące się w tradycyjnym pojemniku/worku) np. meble (szafy szafki, fotele, krzesła, stoły, ławy, tapczany, łóżka...), materace, dywany, wózki i duże zabawki dziecięce, rowery, kołdry, pierzyny, wanienki plastikowe, wiadra i miski plastikowe i metalowe, itp. – w każdej ilości
- zużyte opony (opony mogą pochodzić wyłącznie z rowerów, wózków, motorowerów i motocykli oraz pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony, które nie są wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej) - nie więcej niż 10 sztuk gospodarstwo/rok
Miejscowość |
Data odbioru |
Godzina odbioru |
Plebanka, Bertowo, Włoszyca |
1 marca i 13 czerwca |
6:00-22:00 |
Konstantynowo, Józefowo, Sierzchowo, Brudnowo, Wiktoryn, Lewin, Wojtówka, Szpitalka, Zbrachlin, |
7 marca i 21 czerwca |
|
Waganiec |
15 marca i 20 czerwca |
|
Nowy Zbrachlin, Stary Zbrachlin, Siutkowo, Śliwkowo, Zosin, Janowo, Kol. Święte, Przypust |
21 marca i 27 czerwca |
|
Wólne, Byzie, Zakrzewo, Niszczewy, Michalin, Michalinek, Ariany, Kaźmierzyn |
29 marca i 28 czerwca |
Sporządził: Jakub Bobiński
UWAGA! NOWY HARMONOGRAM NA 2024 ROK
Informacja dotycząca „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zakrzewo”.
Z dniem 1 września 2020 wszedł w życie aktualny „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Zakrzewo Regulamin ustala m.in. zasady gromadzenia, segregacji oraz przekazywania odpadów komunalnych. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym Państwa regulaminem celem uniknięcia w przyszłości nieporozumień związanych z powyższymi zasadami.
Ważniejsze informacje dotyczące zasad przekazywania do odbioru odpadów komunalnych:
OD STYCZNIA 2024 r. POPIÓŁ ZOSTAJE WYŁACZONY Z ODBIORU Z ODPADMI POZOSTAŁYMI I BĘDZIĘ
ODBIERANY JAKO OSOBNA FRAKCJA!!!
- Właściciele nieruchomości zobowiązani są udostępnić pojemniki lub worki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych w dniu odbioru tych odpadów jednak nie później niż do godz. 6.00. Pojemniki/worki wystawione później mogą być nieodebrane, jeżeli odbiór w danej nieruchomości nastąpił przed ich wystawieniem
- W przypadku zwartej zabudowy w dniu odbioru odpadów pojemniki lub worki muszą być udostępnione dla odbierającego odpady poprzez wystawienie pojemnika lub worka przed wejściem na teren nieruchomości (do drogi publicznej), w miejscu umożliwiającym swobodny dojazd do nich. Ewentualne zwolnienie z konieczności wystawienia pojemników lub worków przed wejściem na teren nieruchomości dotyczy tych właścicieli nieruchomości, na których znajduje się altana śmietnikowa z wejściem zlokalizowanym bezpośrednio z drogi publicznej, bez konieczności wchodzenia odbierającego odpady na teren nieruchomości.
- W przypadku zabudowy rozproszonej pojemniki lub worki należy wystawić przed wejściem na teren siedliska.
- odpady należy przekazywać do odbioru w workach lub pojemnikach w odpowiednim obowiązującym kolorze: papier (kolor niebieski), metale i tworzywa sztuczne (żółty), szkło (zielony), bioodpady (brązowy), pozostałe odpady w tym popiół (czarny). Tylko odpady prawidłowo posegregowane i spakowane do prawidłowych kolorem worków/pojemników będą odbierane. Można wystawić do odbioru odpady w workach/pojemnikach innego koloru pod warunkiem wyraźnego, czytelnego opisania worków/pojemników rodzajem zgromadzonych w nich odpadów.
Zasady segregacji odpadów - kwalifikowania ich do danego rodzaju odpadów:
- papier - opakowania z papieru, karton, tektura (także falista), ulotki, katalogi, gazety i czasopisma, prospekty, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, torby i worki papierowe, papier pakowy;
- metale i tworzywa sztuczne - opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach, nakrętki plastikowe, opakowania po środkach czystości (np. proszek do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów itp.), plastikowe opakowania po produktach spożywczych, plastikowe torby, worki, reklamówki, zafoliowany papier, puste opakowania po lekach i zużytych artykułach medycznych, opakowania po chemii gospodarczej aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folia aluminiowa i metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych np. zabawki metalowe, narzędzia;
- szkło – opakowania ze szkła, czyli butelki i słoiki po napojach i żywności (w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych), szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców), puste opakowania szklane po lekach;
- odpady ulegające biodegradacji – skoszona trawa, liście, warzywa, chwasty, kwiaty z ewentualną pozostałością ziemi kwiatowej, odpady kuchenne, trociny, kora drzew;
- pozostałe odpady komunalne - ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, pieluchy jednorazowe, inne środki higieny osobistej, gąbki, guma (z wyjątkiem opon), zużyte worki do odkurzaczy, opakowania drewniane mieszczące się w pojemniku, kości zwierząt i pozostałości po domowych zwierzętach (np. psach, kotach, ptakach ozdobnych, gryzoniach), ceramika stołowa, potłuczone lustra, doniczki, kryształy, porcelana, szklanki, długopisy, pisaki, płyty CD, zdjęcia, papier termiczny, szczotki, świeczki, styropian niebudowlany (wyłącznie będący zabezpieczeniem przy zakupie sprzętu AGD),
- POPIÓŁ
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( P S Z O K ) czynny od poniedziałku do piątku przy ulicy Polnej 87, 87-710 Służewo w godzinach 7.00 – 15.00 oraz w soboty w godzinach 9.00 – 13.00, punkt ten jest przystosowany do bezpłatnego odbioru następujących odpadów komunalnych: przeterminowane leki; baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i odpady wielkogabarytowe; opony od pojazdów osobowych, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac niewymagających pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót; chemikalia; zużyte opony; tekstylia i odzieży
biodegradowalne
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
10 stycznia 7 lutego 6 marca 4, 17 i 29 kwietnia 15 i 29 maja 12 i 26 czerwca |
Sędzin, Sędzinek, Sędzin Kolonia, Michałowo, Kobielice, Zarębowo, Kuczkowo, Bachorza, Zakrzewo, Kolonia Serocka, Seroczki, Gęsin, Lepsze, Gosławice, Kolonia Bodzanowska, Sinki, Ujma Duża, Siniarzewo, Wola Bachorna |
biodegradowalne |
Popiół
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
26 stycznia 22 lutego 22 marca 19 kwietnia |
Sędzin, Sędzinek, Sędzin Kolonia, Michałowo, Kobielice, Zarębowo |
popiół |
29 stycznia 23 lutego 25 marca 22 kwietnia |
Zakrzewo, Kolonia Serocka, Seroczki |
popiół |
30 stycznia 27 lutego 26 marca 23 kwietnia |
Kuczkowo, Lepsze, Gęsin, Gosławice, Kolonia Bodzanowska |
popiół |
31 stycznia 28 lutego 29 marca 26 kwietnia |
Ujma Duża, Siniarzewo, Sinki, Bachorza, Wola Bachorna |
popiół |
Papier i Szkło
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
2 stycznia 1 marca 6 maja |
Sędzinek, Sędzin, Sędzin Kolonia, Michałowo, Kobielice |
Papier i szkło |
3 stycznia 4 marca 7 maja |
Zakrzewo, Kolonia Serocka, Seroczki, |
Papier i szkło |
4 stycznia 5 marca 8 maja |
Zarębowo, Kuczkowo, Lepsze, Gęsin, Gosławice, |
Papier i szkło |
8 stycznia 6 marca 9 maja |
Ujma Duża, Sinki, Wola Bachorna, Bachorza, |
Papier i szkło |
11 stycznia 7 marca 10 maja |
Kolonia Bodzanowska, Siniarzewo, |
Papier i szkło |
Pozostałe
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
19 stycznia 16 lutego 18 marca 2 i 15 kwietnia 13 i 27maj 11 i 25 czerwca |
Sędzin, Sędzinek, Sędzin Kolonia, Michałowo, Kobielice, Zarębowo |
Pozostałe |
22 stycznia 19 lutego 19 marca 3 i 16 kwietnia 14 i 28 maja 12 i 26 czerwca |
Zakrzewo, Kolonia Serocka, Seroczki |
Pozostałe |
23 stycznia 20 lutego 20 marca 4 i 17 kwietnia 15 i 29 maja 13 i 27 czerwca |
Kuczkowo, Lepsze, Gęsin, Gosławice, Kolonia Bodzanowska |
Pozostałe |
25 stycznia 21 lutego 21 marca 5 i 18 kwietnia 16 i 31 maja 14 i 28 czerwca |
Ujma Duża, Siniarzewo, Sinki, Bachorza, Wola Bachorna |
Pozostałe |
Plastik i metal
Data odbioru odpadów |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj odpadów |
12 stycznia 9 lutego 8 marca 9 kwietnia 17 maja 5 czerwca |
Sędzin, Sędzinek, Sędzin Kolonia, Michałowo, Kobielice, Zarębowo |
Plastik i metal |
15 stycznia 13 lutego 13 marca 10 kwietnia 22 maja 6 czerwca |
Zakrzewo, Kolonia Serocka, Seroczki |
Plastik i metal |
16 stycznia 14 lutego 14 marca 11 kwietnia 23 maja 7 czerwca |
Kuczkowo, Lepsze, Gęsin, Gosławice, Kolonia Bodzanowska |
Plastik i metal |
17 stycznia 15 lutego 15 marca 12 kwietnia 24 maja 10 czerwca |
Ujma Duża, Siniarzewo, Sinki, Bachorza, Wola Bachorna |
Plastik i metal |
Sporządził: Jakub Bobiński
UWAGA! NOWY HARMONOGRAM NA ROK 2024 ROK
Informacja dotycząca „Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski”.
Od dnia 1 września 2020 r. obowiązuje aktualny „Regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Aleksandrów Kujawski”. Regulamin ustala m.in. zasady gromadzenia, segregacji oraz przekazywania odpadów komunalnych. Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym Państwa regulaminem celem uniknięcia w przyszłości nieporozumień związanych z powyższymi zasadami.
Ważniejsze informacje dotyczące zasad przekazywania do odbioru odpadów komunalnych:
- OD LUTEGO 2024 Z TERENU GMINY ALEKSANDRÓW KUJAWSKI FRAKCJA POPIÓŁ BĘDZIE WYŁĄCZONA Z FRAKCJI POZOSTAŁE I BĘDZIE ODBIERANA JAKO OSOBNY ODPAD.
- właściciele nieruchomości zobowiązani są udostępnić pojemniki lub worki przeznaczone do zbierania odpadów komunalnych w dniu odbioru tych odpadów jednak nie wcześniej niż przed godz. 18.00 w dniu poprzedzającym dzień odbioru i nie później niż o godz. 6.00 w dniu ich odbioru.
- pojemniki lub worki muszą być udostępnione dla podmiotu odbierającego odpady poprzez wystawienie pojemnika lub worka przed wejściem na teren nieruchomości, w miejscu umożliwiającym swobodny dojazd do nich auta odbierającego odpady. Dojazd po odpady może odbywać się również drogą
wewnętrzną prowadzącą do nieruchomości pod warunkiem, że jest on swobodny i nie zagrażający bezpieczeństwu jazdy.
- zwolnienie z konieczności wystawienia pojemników lub worków przed wejściem na teren nieruchomości dotyczy wyłącznie właścicieli tych nieruchomości, na których znajduje się altana śmietnikowa z wejściem zlokalizowanym bezpośrednio z drogi bez konieczności wchodzenia odbierającego odpady na teren nieruchomości.
- odpady należy przekazywać do odbioru w workach lub pojemnikach w odpowiednim obowiązującym kolorze: papier (kolor niebieski), metale i tworzywa sztuczne (żółty), szkło (zielony), bioodpady (brązowy), pozostałe odpady w tym popiół (czarny). Tylko odpady prawidłowo posegregowane i spakowane do prawidłowych kolorem worków/pojemników będą odbierane. Można wystawić do odbioru odpady w workach/pojemnikach innego koloru pod warunkiem wyraźnego, czytelnego opisania worków/pojemników rodzajem zgromadzonych w nich odpadów.
- właściciele nieruchomości otrzymają worki na odpady nieodpłatanie na zasadzie: ile właściciel nieruchomości wystawił danego koloru worków z odpadami w dniu wywozu tyle otrzyma danego koloru worków pustych. Jeżeli właściciel nieruchomości wystawił odpady w workach o minimalnej pojemności w zamian otrzyma worki w ilości odpowiadającej pojemności workom z przekazanymi odpadami.
Zasady segregacji odpadów - kwalifikowania ich do danego rodzaju odpadów:
- papier - opakowania z papieru, karton, tektura (także falista), ulotki, katalogi, gazety i czasopisma, prospekty, papier szkolny i biurowy, zadrukowane kartki, zeszyty i książki, torby i worki papierowe, papier pakowy;
- metale i tworzywa sztuczne - opakowania wielomateriałowe (np. kartony po mleku i sokach), odkręcone i zgniecione butelki plastikowe po napojach, nakrętki plastikowe, opakowania po środkach czystości (np. proszek do prania), kosmetykach (np. szamponach, paście do zębów itp.), plastikowe opakowania po produktach spożywczych, plastikowe torby, worki, reklamówki, zafoliowany papier, puste opakowania po lekach i zużytych artykułach medycznych, opakowania po chemii gospodarczej aluminiowe puszki po napojach i sokach, puszki po konserwach, folia aluminiowa i metale kolorowe, kapsle, zakrętki od słoików, drobny złom żelazny oraz drobny złom metali kolorowych np. zabawki metalowe, narzędzia;
- szkło – opakowania ze szkła, czyli butelki i słoiki po napojach i żywności (w tym butelki po napojach alkoholowych i olejach roślinnych), szklane opakowania po kosmetykach (jeżeli nie są wykonane z trwale połączonych kilku surowców), puste opakowania szklane po lekach;
- odpady ulegające biodegradacji – skoszona trawa, liście, warzywa, chwasty, kwiaty z ewentualną pozostałością ziemi kwiatowej, odpady kuchenne, trociny, kora drzew;
- pozostałe odpady komunalne - ręczniki papierowe, chusteczki higieniczne, pieluchy jednorazowe, inne środki higieny osobistej, gąbki, guma (z wyjątkiem opon), zużyte worki do odkurzaczy, opakowania drewniane mieszczące się w pojemniku, kości zwierząt i pozostałości po domowych zwierzętach (np. psach, kotach, ptakach ozdobnych, gryzoniach), ceramika stołowa, potłuczone lustra, doniczki, kryształy, porcelana, szklanki, długopisy, pisaki, płyty CD, zdjęcia, papier termiczny, szczotki, świeczki, styropian niebudowlany (wyłącznie będący zabezpieczeniem przy zakupie sprzętu AGD),
- Popiół
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych ( P S Z O K ) czynny od poniedziałku do piątku przy ulicy Polnej 87, 87-710 Służewo w godzinach 7.00 – 15.00 oraz w soboty w godzinach 9.00 – 13.00, punkt ten jest przystosowany do bezpłatnego odbioru następujących odpadów komunalnych: przeterminowane leki; baterie i akumulatory; zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny; meble i odpady wielkogabarytowe; opony od pojazdów osobowych, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z prowadzenia drobnych prac niewymagających pozwolenia na budowę, zgłoszenia zamiaru budowy lub wykonania robót; chemikalia; zużyte opony; tekstylia i odzieży
Harmonogram odbioru odpadów z terenu Gminy Aleksandrów Kujawski (2024 Styczeń - Czerwiec)
Tabela 1: PAPIER I SZKŁO
Data odbioru |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj Odpadów |
2 Stycznia, 1 Lutego, 1 Marca, 2 Kwietnia, 7 Maja, 3 Czerwca |
Rożno Parcele |
Papier i Szkło |
3 Stycznia, 2 Lutego, 4 Marca 3 Kwietnia, 8 Maja, 4 Czerwca |
Służewo, Służewo Pole, Nowa Wieś |
|
4 Stycznia, 5 Lutego, 5 Marca 4 Kwietnia, 9 Maja, 5 Czerwca |
Goszczewo, Rudunki, Stare Rożno, Broniszewo, Chrusty, Wólka |
|
8 Stycznia, 6 Lutego, 6 Marca 5 Kwietnia, 10 Maja, 6 Czerwca |
Konradowo, Zgoda, Stawki |
|
9 Stycznia, 7 Lutego, 7 Marca 9 Kwietnia, 13 Maja,7 Czerwca |
Pinino, Opoki, Przybranowo, Wołuszewo, Słońsk Dolny, Wilkostowo |
|
10 Stycznia, 8 Lutego, 8 Marca, 10 Kwietnia, 14 Maja,10 Czerwca |
Plebanka, Ośno, Ośno Drugie, Łazieniec, Białe Błota, Wygoda |
|
11 Stycznia, 9 Lutego, 11 Marca 11 Kwietnia, 15 Maja, 11 Czerwca |
Opoczki, Zduny, Grabie, Słomkowo, Podgaj, Nowy Ciechocinek, Kuczek, Otłoczyn, Otłoczynek |
|
12 Stycznia, 12 Lutego, 12 Marca 12 Kwietnia, 16 Maja, 12 Czerwca |
Ostrowąs, Przybranówek, Poczałkowo Kolonia, Poczałkowo |
|
15 Stycznia, 13 Lutego, 13 Marca 15 Kwietnia, 17 Maja, 13 Czerwca |
Stara Wieś, Odolion |
Tabela 2: TWORZYWA SZTUCZNE I METALE
Data odbioru |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj Odpadów |
16 Stycznia, 14 Lutego, 14 Marca 16 Kwietnia, 20 Maja, 14 Czerwca |
Rożno Parcele |
Plastik i Metal |
17 Stycznia, 15 Lutego, 15 Marca 17 Kwietnia, 21 Maja, 17 Czerwca |
Służewo, Służewo Pole, Nowa Wieś |
|
18 Stycznia, 16 Lutego, 18 Marca 18 Kwietnia, 22 Maja, 18 Czerwca |
Goszczewo, Rudunki, Stare Rożno, Broniszewo, Chrusty, Wólka |
|
19 Stycznia, 19 Lutego, 19 Marca 19 Kwietnia, 23 Maja, 19 Czerwca |
Konradowo, Zgoda, Stawki |
|
22 Stycznia, 20 Lutego, 20 Marca 23 Kwietnia, 24 Maja, 20 Czerwca |
Pinino, Opoki, Przybranowo, Wołuszewo, Słońsk Dolny, Wilkostowo |
|
23 Stycznia, 21 Lutego, 21 Marca 24 Kwietnia, 27 Maja, 21 Czerwca |
Plebanka, Ośno, Ośno Drugie, Łazieniec, Białe Błota, Wygoda |
|
24 Stycznia, 22 Lutego, 22 Marca 25 Kwietnia, 28 Maja, 24 Czerwca |
Opoczki, Zduny, Grabie, Słomkowo, Podgaj, Nowy Ciechocinek, Kuczek, Otłoczyn, Otłoczynek |
|
25 Stycznia, 23 Lutego, 25 Marca 26 Kwietnia, 29 Maja, 25 Czerwca |
Ostrowąs, Przybranówek, Poczałkowo Kolonia, Poczałkowo |
|
26 Stycznia, 26 Lutego, 26 Marca 29 Kwietnia, 31 Maja, 26Czerwiec |
Stara Wieś, Odolion |
Tabela 3: Szczegółowe terminy odbioru odpadów: komunalnych ulegających biodegradacji, odpadów pozostałych i Popiołu STYCZEŃ 2024
Data odbioru |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj Odpadów |
2, 15 i 29 Stycznia |
Rożno Parcele, Służewo, Goszczewo, Grabie, Opoczki |
Odpady Biodegradowalne i Pozostałe Oraz POPIÓL |
3, 16 i 30 Stycznia |
Odolion, Kuczek, Konradowo, Plebanka, Słomkowo, Ośno, Ośno Drugie, Stara Wieś |
|
4,17 i 31Styczeń |
Wólka, Przybranowo, Opoki, Pinino, Przybranówek, Poczałkowo, Poczałkowo Kolonia Zgoda Wołuszewo, Słońsk Dolny |
|
5 i 18 Stycznia |
Otłoczyn, Otłoczynek, Stawki, Łazieniec, Nowy Ciechocinek, Białe Błota, Wygoda, Podgaj, Wilkostowo, Zduny |
|
10 i 24 Stycznia |
Broniszewo, Chrusty, Stare Rożno, Służewo Pole, Nowa Wieś, Ostrowąs, Rudunki |
Tabela 4: Szczegółowe terminy odbioru odpadów: komunalnych ulegających biodegradacji, odpadów pozostałych LUTY – CZERWIEC 2024
Data odbioru |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj Odpadów |
12 i 26 Lutego; 11 i 25 Marca; 8 i 22 Kwietnia; 6 i 20 Maja; 3 i 17 Czerwca |
Rożno Parcele, Służewo, Goszczewo, Grabie, Opoczki |
Odpady Biodegradowalne i Pozostałe |
13 i 27 Lutego; 12 i 26 Marca; 9 i 23 Kwietnia; 7 i 21 Maja; 4 i 18 Czerwca |
Odolion, Kuczek, Konradowo, Plebanka, Słomkowo, Ośno, Ośno Drugie, Stara Wieś |
|
14 i 28 Lutego; 13 i 27 Marca; 10 i 24 Kwietnia; 8 i 22 Maja; 5 i 19Czerwiec |
Wólka, Przybranowo, Opoki, Pinino, Przybranówek, Poczałkowo, Poczałkowo Kolonia Zgoda Wołuszewo, Słońsk Dolny |
|
1, 15 i 29 Lutego, 14 i 28 Marca; 11 i 25Kwiecień; 9 i 23 Maja; 6 i 20 Czerwca |
Otłoczyn, Otłoczynek, Stawki, Łazieniec, Nowy Ciechocinek, Białe Błota, Wygoda, Podgaj, Wilkostowo, Zduny |
|
7 i 21 Lutego 6 i 20 Marca; 4, 17 i 30 Kwietnia; 15 i 29 Maja; 12 i 26 Czerwca |
Broniszewo, Chrusty, Stare Rożno, Służewo Pole, Nowa Wieś, Ostrowąs, Rudunki |
Tabela 5: POPIÓŁ:
Data odbioru |
Miejscowość – trasa przejazdu |
Rodzaj Odpadów |
8 Lutego, 7 Marca 12 Kwietnia, 10 Maja,13 Czerwca |
Rożno Parcele, Stare Rożno, Służewo Pole |
POPIÓŁ |
8 Lutego, 8 Marca 15 Kwietnia, 16 Maja,13 Czerwca |
Służewo, Goszczewo, Grabie, Opoczki, Zduny |
|
21 Lutego, 20 Marca 16 Kwietnia, 16 Maja,14 Czerwca |
Odolion, Ośno, Ośno Drugie, Stara Wieś |
|
22 Lutego, 21 Marca 18 Kwietnia, 16 Maja,17 Czerwca |
Kuczek, Konradowo, Plebanka, Słomkowo, Wólka |
|
22 Lutego, 22 Marca 18 Kwietnia, 17 Maja, 27 Czerwca |
Przybranowo, Opoki, Pinino, Wilkostowo Przybranówek, Poczałkowo Kolonia, Poczałkowo |
|
23 Lutego, 27 Marca 18 Kwietnia, 21 Maja, 27 Czerwca |
Zgoda, Wołuszewo, Słońsk Dolny |
|
27 Lutego, 28 Marca 19 Kwietnia, 22 Maja, 27 Czerwca |
Otłoczyn, Otłoczynek, Nowy Ciechocinek, Białe Błota, Wygoda |
|
28 Lutego, 29 Marca 19 Kwietnia, 23 Maja, 28 Czerwca |
Stawki, Łazieniec |
|
29 Lutego, 29 Marca 26 Kwietnia, 31 Maja, 28 Czerwca |
Broniszewo, Chrusty, Nowa Wieś, Ostrowąs, Rudunki, Podgaj |
HARMONOGRAM ZBIÓRKI ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH, SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO Z TERENU GMINY ALEKSANDRÓW KUJAWSKI W RAMACH MOBILNEGO PUNKTU SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH
2024
W związku ze zbliżającą się zbiórką odpadów wielkogabarytowych w gminie informujemy mieszkańców, że do tego rodzaju odpadów zalicza się: meble (szafy, szafki, fotele, krzesła, stoły, ławy, łóżka, tapczany, itp.) oraz inne odpady wielkogabarytowe (np. rowery, materace, pierzyny, duże zabawki dziecięce, dywany, wanienki plastikowe, wiadra i miski plastikowe i metalowe itp.).
W dniach odbioru odpadów wielkogabarytowych odbierzemy również sprzęt elektryczny
i elektroniczny pod warunkiem, że jest kompletny (nie ma wymontowanych części).
Do odpadów wielkogabarytowych NIE ZALICZAMY- Odpadów Sanitarnych (brodziki, zlewy, sedesy itp.), opon, drzwi, okien, odpadów budowlanych (grzejniki, rury PCV, panele podłogowe, boazerii itp.)
Odpady wielkogabarytowe należy wystawić najwcześniej na 24 godziny przed wyznaczonym terminem odbioru przed posesją. Wyłącznie w przypadku braku możliwości wystawienia odpadów przed posesją (np. zagrożenie zastawienia chodnika) odpady mogą stać na granicy posesji (na linii bramy), w taki sposób, aby jednoznacznie wskazywało to na odpady przeznaczone do odbioru, a brama/ furtka w przypadku pozostawienia odpadów na terenie posesji musi być otwarta.
Miejscowość |
Data odbioru |
Godziny odbioru |
Chrusty, Goszczewo, Podgaj, Pinino, Opoki, Wilkostowo, Opoczki, Zduny, Grabie, Przybranowo, Przybranówek, Poczałkowo Kolonia, |
26 Stycznia |
6.00 – 22.00 |
Łazieniec |
29 Stycznia |
|
Stawki |
30 Stycznia |
|
Odolion |
31 Stycznia |
|
Wołuszewo, Słońsk Dolny |
1 Lutego |
|
Stare Rożno, Służewo, Służewo Pole |
2 Lutego |
|
Stara Wieś, Nowa Wieś, Rudunki |
8 Lutego |
|
Kuczek, Wygoda, Białe Błota, Nowy Ciechocinek, Otłoczyn, Otłoczynek |
9 Lutego |
|
Rożno Parcele |
12 Lutego |
|
Ośno, Ośno Drugie, Broniszewo |
16 Lutego |
|
Ostrowąs, Plebanka, Wólka |
23 Lutego |
|
Słomkowo, Konradowo, Zgoda, Poczałkowo, |
29 Lutego |
* Niniejszy harmonogram może ulec zmianie z przyczyn niewynikłych ze strony P.U.P. EKOSKŁAD Sp. z o. o.
Sporządził: Jakub Bobiński